Msza św. w kaplicy przy parafii św. Jakuba

Msza św. w kaplicy przy parafii św. Jakuba

Postprzez Aleksandra » piątek, 16 października 2009, 10:22

Wszystkie osoby, które chciałyby uczestniczyć we Mszy św. razem z rodzinami Domowego Kościoła zapraszamy w najbliższą sobotę, czyli jutro do kaplicy przy parafii św. Jakuba. Zaczynamy o 18.40. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę. Przyjdźcie pomodlić się wspólnie i posłuchać jak Jezus zmienił nasze życie :)
Aleksandra
 
Posty: 16
Dołączył(a): wtorek, 18 sierpnia 2009, 22:27

Re: Msza św. w kaplicy przy parafii św. Jakuba

Postprzez Aleksandra » czwartek, 12 listopada 2009, 10:46

Zapraszam na kolejne takie spotkanie w sobotę 21 listopada o 15.30. Miejsce pozostaje bez zmian :-)
Aleksandra
 
Posty: 16
Dołączył(a): wtorek, 18 sierpnia 2009, 22:27

Re: Msza św. w kaplicy przy parafii św. Jakuba

Postprzez nonienotak » piątek, 11 grudnia 2009, 12:26

Witam Serdecznie.Bardzo się ciesze że coraz więcej wiernych uczestniczy w mszach domowych.Istnieje też nadzieja że ludzie wogóle przestaną chodzić do kościoła tak jest to w Europie Zachodniej głównie w Holandii,Danii,Niemczech,UK oraz Hiszpanii.W ten oto sposób opuszczone mury mozna bedzie przekształcić na miejsca kultury i sztuki(no można w pewnym sensie nazwać kościół sztuka i kulturą ,ale tu chodzi o bezpretensjonalność)lub najbardziej sensowną opcją jest zorganizować jeden super żłobek państwowy :)Oczami wyobrażni już widze ogromne możliwości zrobienia frajdy wszystkim dzieciaczkom,ale i rodzicom.Wiem że jest to kontrowersyjny wpis,ale sam byłem w Kopenhadze w kościele przerobionym na kino i knajpę.Po emigracji zmienił mi sie sposób spostrzegania swiata i jest to TERAZ dla mnie oczywiste i normalne.W PL.jest to zbyt abstrakcyjne ,a niektórzy pomyślą że obrażliwe(tu chodzi o swobodną wypowiedz i zdrowy ludzki rozsądek ,a nie obrażanie) Dobrze funkcjonujące społeczeńswo państw zachodnich jest tego przykładem i inspiracja.Pozdrawiam.J
nonienotak
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 7 grudnia 2009, 15:45

Re: Msza św. w kaplicy przy parafii św. Jakuba

Postprzez Aleksandra » piątek, 11 grudnia 2009, 23:55

Przecież nikt tu nie mówi o mszach domowych :-) Domowy Kościół jest integralną częścią Ruchu Światło-Życie, którego członkowie z założenia angażują się w życie swojej parafii. A nazwa ma wskazywać i przypominać o tym, że mamy budować prawdziwą wspólnotę w naszych rodzinach, po prostu.

"Dobrze funkcjonujące społeczeństwo państw zachodnich..." Hmmm... tu miałabym wątpliwości, duuuuuuuużo wątpliwości. Miałam okazję jakiś czas temu obserwować społeczeństwo niemieckie.

Przekształcanie kościołów w placówki kulturalne raczej nam nie grozi, bo nie jest to sytuacja normalna. Pozdrawiam :-)
Aleksandra
 
Posty: 16
Dołączył(a): wtorek, 18 sierpnia 2009, 22:27

Re: Msza św. w kaplicy przy parafii św. Jakuba

Postprzez ArekW » piątek, 5 lutego 2010, 15:46

Jeśłi z Kościołów zaczniemy robić kina, knajpy itp. to ja się z takiego kraju wypisuję :?
Ale wymienione kraje Dani, Holandia, itp. to akurat najbardziej chore społeczeństwa tego świata więc u nich niech tak będzie niech robią sobie co chcą ale Polska ma być Polska"
pozdrawiam
ArekW
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:47


Powrót do Domowy Kościół (rejon Tarchomin)

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zalogowanych użytkowników

Ogłoszenie: do umieszczania informacji na stronach internetowych o swoim samorządzie gminnym zaprasza Centrum Informacyjne.

Białołęka to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Do 2002 roku była to administracyjnie gmina Białołęka, natomiast po przeprowadzonej reformie ustroju Warszawy zaczęła funkcjonować jako dzielnica Białołęka.
Jedną z najbardziej znanych części tej dzielnicy jest Tarchomin. Na jego terenie znajduje się urząd Białołęka. Ratusz Białołęka usytuowany jest przy głównej arterii dzielnicy - ulicy Modlińskiej.
Forum Białołęka to miejsce, w którym mieszkańcy wszystkich osiedli będących częścią dzielnicy mogą porozmawiać o interesujących ich sprawach. Każde osiedle jest tu mile widziane: Nowodwory, Tarchomin, Białołęka Dworska, Dąbrówka Szlachecka, Choszczówka, Henryków i wszystkie inne, nawet najmniejsze osiedla białołęckie.
Do współredagowania treści na forum Białołęki zaproszone są także osoby związane z tym miejscem w inny sposób. Zapraszamy również przedsiębiorców do prezentowania swoich ofert, np. meble, warsztaty samochodowe, rehabilitacja, pracownie fotograficzne i inne.

cron